اوا اکوال ملکه زیبایی سابق ونزوئلا در اثر سرطان سینه جان باخت

In: پزشکی|گوناگون

22 Dec 2011

ملکه زیبایی سابق ونزوئلا Eva Ekvall در تاریخ 17 دسامبر 2011 در بیمارستان عمومی دانشگاه هوستون ، در تگزاس ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به سرطان سینه در سن 28 سالگی جان باخت. در فوریه 2010، تنها چند ماه پس از زایمان تنها فرزند خود، Ekvall مبتلا به سرطان پستان پیشرفته تشخیص داده شد و به مدت هشت ماه تحت درمان سرطان شامل شیمی درمانی، پرتو درمانی و ماستکتومی قرار گرفت که منجر به عمل جراحی جهت برداشتن هر دو سینه اوشد. او از ایمپلنت سینه استفاده نموده بود.

---- Eva Ekvall ----

زنان به طور طبیعی زیبا هستند و در صورتی که فاقد هر عیب کوچکی در بخش زیبایی باشند که با وسایل آرایشی جبران نگردد، برخی از آنها با اشتیاق فراوان به عمل جراحی زیبایی روی می‌آورند. اوا اکوال دختر زیبایی سال 2000 ونزوئلا می گفت: زنان ونزوئلا با عجله به عمل جراحی زیبایی روی می آورند. در ونزوئلا یک تابو بزرگ در اطراف سرطان پستان وجود دارد. اما در این کشور، مردم هر روزه جراحی ایمپلنت سینه را انجام می دهند، بنابراین من نمی فهمم چگونه سرطان پستان می تواند یک مشکل باشد زمانی که همه سینه هایشان را نشان میدهند. زمانیکه من مریض شدم و فهمیدم که سینه های من مریض هستند، مثل این بود که من دیگر آنها را نمی خواستم. من به آنها علاقه ای نداشتم، من با آنها عصبانی بودم. پس خلاص شدن از آنها، اگرچه وحشتناک بود، چون من تا به حال خیلی زخم ها داشته ام، به معنای احساس بهتر شدن بود.

اوا اکوال در حال انتقال به بیمارستان برای شیمی درمانی

خانم Ekvall می دانست تصاویری طاس، بیمار و بدون آرایش از او باعث شوک مردم ونزوئلا خواهد شد، جایی که در آن ملکه های زیبایی شهرت فراوان دارند و استفاده از عمل جراحی زیبایی بسیار گسترده است.

اوا اکوال در گفتگو با بی بی سی موندو گفت: «این مضحک است که باید در مورد سرطان پستان در کشور ونزوئلا تابو وجود داشته باشد، در کشوری با سینه های ایمپلنتی، که در آن زنان پروای چندانی در نشان دادن پستان جراحی شدهٔ خود ندارند.»

از طریق نوشتن کتاب،Ekvall برای انتقال پیام اهمیت پیشگیری از سرطان سینه تلاش نمود. به خصوص به مردم کشور خودش که در آن کاشت سینه و جراحی پلاستیک به امری عادی بدل شده است.

No Comments

(Required)
(Required, will not be published)

دربارهٔ این وبلاگ

هدف این بلاگ گسترش صلح و دوستی بین ملل جهان و آشکار نمودن مشکلات حاد جاری میباشد. گرداننده این بلاگ معتقد است ادامه وضعیت مصرف انرژی فعلی جهان ناپایدار بوده و نهایتاً بدلیل کمبود منابع انرژی چنانچه اقدامی عاجل انجام نگیرد منجر به جنگ منابع خواهد گردید. عصر جدید از اواخر دهه نخست قرن بیست و یکم آغاز گردیده است. در نخستین دههٔ این قرن، قله نفت جهان در سال 2006 اتفاق افتاد. خصوصیت عصر جدید کمبود رو به فزونی منابع انرژی و رقابت شدید بر سر منابع باقیمانده خواهد بود. مجموعه مقالات این بلاگ سعی در روشن نمودن مسائل عصر جدید، قوانین حاکم بر آن و ارائه در حد امکان راهکارهای ممکن جهت برون رفت ازجنگ میباشد.

    آخرین پست‌ها

  • nc: سلام و ممنون از اطلاعاتی که دادید. فقط قیمتای روز به رو [...]
  • dggfrgh: درانتخابات ریاست جمهوری ، مابه کسی رای می دهیم که به مر [...]
  • امین: ممنون نمودار ها عالی بودن منابعش رو هم چک میکنم [...]
  • امین: اگر آقایون میخواستن فکر و کار مفید بکنن که دیگه اوضاع ج [...]
  • Lilian: I want to send you an award for most hefplul internet writer. [...]